Jak wymienić piec

Firma rekomendowana przez Urząd Miasta Kraków


Zakaz palenia węglem - Kilka faktów

Jak bezkosztowo wymienić piec węglowy


Kraków, to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, dlatego od 2019 roku będzie obowiązywał tu całkowity zakaz palenia węglem. Tak zdecydowali radni sejmiku województwa małopolskiego. Ustawa antysmogowa niesie za sobą konieczność wymiany pieców węglowych na nowe, ekologiczne ogrzewanie. W związku z powstaniem nowych przepisów powstał również program dotacji dla osób chcących wymienić piec węglowy na alternatywny system ogrzewania, taki jak ogrzewanie gazowe. Z dotacji mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak również przedsiębiorstwa. Szczegółowe warunki przyznania dotacji są indywidualne dla każdej gminy, a zasady dofinansowania zakupu nowego pieca są bardzo przystępne i proste. Firma Gromgaz oferuje kompleksową obsługę procedury pozyskania dotacji oraz montażu nowego źródła ciepła - ekologicznego pieca gazowego. Po zakończonych pracach zajmujemy się również rozliczeniem dotacji.

Jak działamy?

Przede wszystkim kompleksowo. Sprawdź szczegóły


Jeśli jeszcze nie złożyłeś wniosku o przyznanie dotacji

 • Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub wyślesz wiadomość, a nasz pracownik przyjmie Twoje zgłoszenie i wyznaczymy termin wizyty w Twoim domu, by móc oszacować koszty robocizny i materiału demontażu starej i montażu nowej instalacji.
 • Po przygotowaniu kosztorysu i uzyskaniu od Ciebie wszelkich niezbędnych danych formalnych, wniosek i składamy w Twoim imieniu w odpowiednim dla Twojego miejsca zamieszkania urzędzie.
 • Po pozytywnej weryfikacji wniosku otrzymasz informację o przyznaniu dofinansowania, a my przystąpimy do prac. W krótkim czasie wymienimy instalację grzewczą.
 • Po zakończeniu wymiany instalacji, rozliczymy dotację z urzędem, który przyznał dofinansowanie.
 • Ważne: Nie musisz posiadać własnych środków finansowych, procedura wymiany instalacji grzewczej odbywa się bezkosztowo.

Jeśli już otrzymałeś dotację na wymianę instalacji

 • Skontaktuj się z nami, ustalimy wszelkie szczegóły wymiany instalacji grzewczej w Twoim domu.
 • W ustalonym terminie nasi pracownicy pojawią sie u Ciebie i przystąpią do prac. Czas realizacji zależny jest od powierzchni domu oraz przebiegu starych ruch oraz umiejscowienia kotła.
 • Po zakończeniu wymiany instalacji, rozliczymy dotację z urzędem, który przyznał dofinansowanie

Dlaczego warto wymienić piec?

Już teraz warto zmienić sposób ogrzewania. Sprawdź dlaczego


 • Od września 2019 roku będzie obowiązywał w Krakowie całkowity zakaz palenia węglem
 • W 2016 roku otrzymasz nawet do 100% zwrotu kosztów wymiany systemu ogrzewania, w 2017 roku dotacja wyniesie już tylko do 80%, a w 2018 roku otrzymasz jedynie 60% zwrotu poniesionych kosztów
 • Koszty poniesione na eksploatacje ogrzewania kotłem gazowym, są zbliżone do kosztów palenia węglem - dedykowana automatyka pokojowa oraz pogodowa pozwalają uzyskać nawet 20% niższe zużycie
 • Jeśli dotychczas miałeś problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, dzięki ogrzewaniu gazowemu zapomnisz o tym zmartwieniu. Ciepło w pomieszaniach oraz ciepła woda będą dostępne w kilka chwil. Komfort użytkowania zapewnia pełna kontrola nad temperaturą, a także funkcje takie jak programowanie tygodniowe, czy urlop
 • Ogrzewanie gazowe to również oszczędność miejsca. Nowoczesny kotły gazowe są niewielkich wymiarów, dzięki czemu zaoszczędzisz dodatkową przestrzeń w swoim domu.
 • Korzystając z ogrzewania gazowego przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. W procesie tworzenia ciepła ekologicznego nie powstają odpady - dbasz o jakość powietrza którym oddychasz Ty i Twoi bliscy.

Czy wiesz Ile kosztuje ogrzewanie gazowe?

Sprawdź porównanie kosztów ogrzewania węglem oraz gazem ziemnym


Rodzaj paliwa Węgiel Gaz ziemny
Wartość kaloryczna 5 kWh/kg 9 kWh/kg
Koszt 1 kWH energii* 0,127 zł/kWh 0,198 zł/kWh
Koszt 1 kWh energii z uwzględnieniem sprawności urządzenia** 0,179 zł/kWh 0,185 zł/kWh
Roczny koszt ogrzewania*** 0,179 zł/kWh 0,185 zł/kWh

Skontaktuj się z nami

Podaruj sobie i swoim bliskim wygodę i bezpieczeństwo, z dbałością o środowisko


533 813 010
kontakt@wymiana-pieca.pl